Koło historyczne
Napisane przez admin on 07-06-2018 07:58 | 68 czytań
Koło historyczneautor: Ryszard Imiela

W środę, 30 maja, grupa uczniów z koła historycznego w ramach zajęć z cyklu poświęconego archiwom, zwiedzała Archiwum Filmoteki Narodowej w Warszawie. Celem naszego wyjazdu było zapoznanie się z zasadami funkcjonowania i gromadzenia zbiorów audiowizualnych. Uczniowie po zapoznaniu się z tradycyjnymi archiwami dokumentów pisanych, mogli się przekonać, że istnieją także archiwa szczególne. Do nich należy Archiwum FINA. Po kilkutygodniowych staraniach o możliwość odwiedzin, otrzymaliśmy zaproszenie. Zwiedziliśmy pracownie konserwacji taśmy filmowej, w których zapoznaliśmy się z warunkami prac konserwatorskich, gdzie bezpośrednio uczestniczyliśmy w żmudnym procesie przywracania zniszczonych filmów do projekcji.
Deklaracja na 100-lecie odzyskania niepodległości w naszej szkole
Napisane przez admin on 04-06-2018 16:35 | 51 czytań
Deklaracja na 100-lecie odzyskania niepodległości w naszej szkoleautor: Katarzyna Komakowska

14 maja 2018 r. na placu przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu miała miejsce inauguracja regionalnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości połączona
z uroczystą sesją sejmiku województwa oraz Forum Samorządowym. Podczas uroczystości rozpoczęto również akcję zbierania podpisów pod deklaracją na stulecie niepodległości.
Erasmus+ znowu w akcji
Napisane przez admin on 28-05-2018 16:40 | 156 czytań
Erasmus+ znowu w akcjiautor: Irena Szydłowska

Głównym celem projektu "Skills for life" realizowanego w ramach programu Erasmus+ jest rozwijanie potencjału uczniów poprzez realizację działań polegających na ponadnarodowej mobilności. W projekcie biorą udział szkoły z Rumunii, Francji, Niemiec oraz Polski.
7 klasa podstawówki
Napisane przez admin on 24-05-2018 12:05 | 103 czytań
7 klasa podstawówkiautor: Daria Plewa - klasa 1TI

Kolejni gości w naszej szkole. Tym razem odwiedzili nas uczniowie 7 klasy Szkoły Podstawowej w Sławkowie. Uczniowie wraz z wychowawcą klasy, panią Hanną Masłowską, zwiedzili szkołę, poznali klasopracownie, gabinety terapeutyczne oraz zaplecze sportowe.
Sekretariat dla słuchaczy
Napisane przez admin on 24-05-2018 11:18 | 27 czytań
Sekretariat dla słuchaczy
UWAGA !

W dniu 26.05.2018 r. (sobota) czynny będzie sekretariat dla słuchaczy szkół dla dorosłych w godz. od 11:00 do 13:00.
Szkoła Policealna
Napisane przez admin on 18-05-2018 13:09 | 26 czytań
Szkoła PolicealnaSzkoła Policealna w Chełmży rozpoczyna nabór na następujące kierunki: technik usług kosmetycznych (2 lata), opiekunka środowiskowa (1 rok), asystent osoby niepełnosprawnej (2 lata) , opiekun osoby starszej (2 lata), opiekunka dziecięca (2 lata). Nauka w szkole jest bezpłatna. Podania można składać od 30 maja do 4 lipca 2018 roku w sekretariacie szkoły.

VII Wojewódzka Olimpiada Obrony Cywilnej
Napisane przez admin on 14-05-2018 16:37 | 42 czytań
VII Wojewódzka Olimpiada Obrony Cywilnej10 maja 2018 uczennice: Angelika Affelt, Anna Banaszek, Maja Królik oraz Daria Plewa reprezentowały Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w VII Wojewódzkiej Olimpiadzie Obrony Cywilnej. Zawody odbyły się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Toruniu.
Uczennica klasy III ZK - Angelika Affelt - zajęła II miejsce w konkursie indywidualnym. W nagrodę Angelika otrzymała plecak.
W zawodach grupowych uczennice wywalczyły II miejsce.
Projekt „Szkoła otwarta”
Napisane przez admin on 04-05-2018 09:30 | 86 czytań
Projekt „Szkoła otwarta”autor: Róża Kowalska

W marcu i kwietniu odbyły się dwa spotkania młodzieży z ZSP w Chełmży oraz zaprzyjaźnionego OSW Nr 2 im. gen. Stanisława Maczka w Bydgoszczy.
Spotkanie marcowe odbyło się w Chełmży. W jego trakcie mieliśmy okazję zapoznać się z historią naszego miasta, którego początki sięgają aż do pierwszej połowy XIII wieku. Obejrzeliśmy też film pt. „Wzgórze nad miastem” w reżyserii Marcia Łaukajtysa, na podstawie powieści Kazimierza Trybulskiego o takim samym tytule. W role historycznych postaci średniowiecznej Chełmży wcielili się m.in. mieszkańcy miasta.
30 lat minęło
Napisane przez admin on 04-05-2018 09:18 | 85 czytań
30 lat minęło
Dnia 23 czerwca 2018 roku odbędzie się spotkanie absolwentów rocznik 1988
Liceum Ogólnokształcącego w Chełmży pod nazwą30 lat minęło”.

W programie przewiduje się:

17:00 - wizyta w szkole
• część nieoficjalna w „Sali Bankietowej” na ul. Hallera 25
Uśmiech i łzy - pożegnanie absolwentów
Napisane przez admin on 01-05-2018 10:23 | 188 czytań
Uśmiech i łzy - pożegnanie absolwentówautor: Katarzyna Komakowska

W piątek po raz ostatni zabrzmiał dzwonek dla uczniów klas III Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Chełmży oraz VI semestru Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Chełmży.
Drzwi Otwarte
Napisane przez admin on 27-04-2018 12:18 | 59 czytań
Drzwi Otwarteautor: Anna Borowicz

W imieniu dyrekcji i całego grona pedagogicznego uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chełmży dziękują Nordzucker Polska S.A, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu, P.P.H.U. Witpol, Zakładowi Masarskiemu Helena i Stefan Romanowscy, Piekarni - Cukierni B.K. Rumińscy za przekazanie swoich wyrobów, które uświetniły Drzwi Otwarte Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chełmży.

Zobacz zdjęcia - Drzwi Otwarte...>>>