Czas na zdrowie!
Napisane przez admin on 17-06-2016 12:31 | 514 czytań
Czas na zdrowie!Podczas Festynu Zdrowia uczniowie zaprezentowali stoisko ze zdrowymi produktami pozyskanymi z okolicznych gospodarstw ekologicznych, od kół gospodyń wiejskich, działkowców oraz z domowych spiżarni. Na bazie tej żywności został przygotowany poczęstunek w formie zupy warzywnej, kanapek, zdrowych przekąsek i napojów, pieczywa wypiekanego tradycyjnymi metodami. Członkowie społeczności szkolnej i zaproszeni goście mogli degustować ekologiczne lody z firmy „Lody z Rolniczej Zagrody”. W trakcie imprezy organizatorzy emitowali filmiki z cyklu „Śmietnik w mojej głowie”, prezentacje multimedialne na temat racjonalnego stylu życia oraz udostępniali przepisy kuchni regionalnej. Wyeksponowane woluminy ze szkolnej biblioteki dotyczące zdrowego odżywiania miały ukazać zebranym źródła wiedzy na temat zrównoważonego stylu życia. Dodatkową atrakcją cieszącą się dużym zainteresowaniem był konkurs wiedzy na temat zdrowego odżywiania, podczas którego za udzielenie prawidłowej odpowiedzi można było wygrać drobny upominek. Uczestników cieszyły zarówno kolorowe kubeczki, długopisy, świeczniki, jak i marynowane grzybki. W trakcie Festynu każdy mógł skorzystać z możliwości zbadania ciśnienia tętniczego krwi oraz wskaźnika BMI. Aby przedsięwzięcie odniosło pełen sukces nie mogło zabraknąć działań z zakresu aktywności fizycznej, o którą tego dnia zadbali nasi nauczyciele wychowania fizycznego.
Uczniowie z zespołu EKO TEN wraz z koordynatorem składają serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia działań związanych z Festynem Zdrowia.

zobacz zdjęcia - Czas na zdrowie!...>>>