Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017
Napisane przez admin on 05-09-2016 17:49 | 511 czytań
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: przedstawiciel organu prowadzącego - pan Wiesław Kazaniecki, Członek Zarządu Powiatu Toruńskiego, absolwent szkoły - pan Włodzimierz Grycner, Kapitan Żeglugi Wielkiej, Kapitan Żeglugi Śródlądowej, Pilot Morski, pani Elżbieta van Dielen, prezes Stowarzyszenia Sympatyków Zespołu Szkół w Chełmży „Nasza Szkoła”, nauczyciele, pracownicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chełmży oraz uczniowie.
Niezmiernie miło było nam powitać pierwszoklasistów, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi naszej szkoły, szczególną radość sprawia nam fakt, że ponownie pojawili się uczniowie technikum, kształcący się w trzech nowych zawodach: technik informatyk, technik hotelarstwa i technik żywienia i usług gastronomicznych.
W tradycyjnych przemówieniach inaugurujących rok szkolny nawiązano do wydarzeń historycznych sprzed lat – rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz znamienitej historii szkoły. Tradycją stało się honorowanie ucznia, który reprezentował wyjątkową postawę i osiągnął szczególne wyniki w mijającym roku szkolnym, nagrodą im. Kapitana Żeglugi Wielkiej, Kapitana Żeglugi Śródlądowej, Pilota Morskiego, Włodzimierza Grycnera – „Indywidualności szkolne”. To szczególne wyróżnienie otrzymała Marta Pawełek za wybitne osiągnięcia sportowe, godne reprezentowanie szkoły, a przede wszystkim Rada Pedagogiczna doceniła godną naśladowania niezłomną postawę Marty. Podziękowania złożono również trenerom Marty, panom Tomaszowi Szwedowi i Jerzemu Gołembiewskiemu.
Uroczystość zakończono wspólnym czytaniem „Quo vadis”, zachęcając tym wszystkich do przyłączenia się do akcji Narodowego Czytania 3 września 2016 r.

Mamy nadzieję, że to będzie owocny rok.

zobacz zdjęcia - Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017...>>>