Toruńskie Dni Kariery
Napisane przez admin on 19-10-2016 17:30 | 418 czytań
Toruńskie Dni KarieryJednym z wydarzeń, które miało miejsce tego dnia był konkurs zorganizowany przez Izbę Przemysłowo - Handlową w Toruniu "Kreatywny biznes - młodzi w akcji". Jego celem było kreowanie postaw przedsiębiorczych wśród uczniów. Konkurs polegał on na przygotowaniu i zaprezentowaniu pomysłu na własny interes. Do rywalizacji zgłosiło się 9 drużyn z Torunia i powiatu toruńskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy II Liceum Ogólnokształcącego: Alicja Witkowska, Justyna Skowron, Natalia Zając i Julia Kuźnicka. Dziewczęta przygotowały biznes plan firmy, Weselne klimaty, zajmującej się organizacją przyjęć ślubnych. Ocenie podlegało m.in.: kreatywność i prezentacja pomysłu oraz kompleksowość i realność założeń biznes planu. Niestety reprezentantkom naszej szkoły nie udało się zająć miejsca na podium. Wygrała drużyna z Zespołu Szkół Samochodowych w Toruniu z pomysłem urządzenia, które mogłoby pomóc właścicielom firm transportowych w kontroli swoich pracowników.
Idea olimpijska w swoich oryginalnych założeniach, które sformułował baron Pierre de Coubertin głosi, że "udział jest ważniejszy niż zwycięstwo". To hasło sprawdza się również w tym przypadku. Mimo że uczennice nie zdobyły żadnej nagrody to doświadczenie, które zdobyły jest bezcenne. Umiejętność radzenia sobie ze stresem, pracy w grupie, prezentacji swojej pracy i uczciwej rywalizacji to zdolności, które najlepiej jest kształtować właśnie podczas takich konkursów. Dodatkowym urozmaiceniem była niewątpliwie możliwość bezpłatnego skorzystania z wszystkich atrakcji oferowanych przez Młyn Wiedzy. Veronica Roth, młoda amerykańska pisarska, w jednej ze swoich książek napisała: "Rywalizacja pozwala nam nad sobą pracować, wydobywa z nas to, co najlepsze, co najsilniejsze" i dlatego zachęcam wszystkich uczniów naszej szkoły do brania udziału we wszelkich konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych oraz innego rodzaju konkurencjach, do których zachęcają Was nauczyciele.

zobacz zdjęcia - Toruńskie Dni Kariery...>>>