Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
Napisane przez admin on 05-12-2016 15:03 | 394 czytań
Światowy Tydzień PrzedsiębiorczościCelem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. W ramach tego wydarzenia Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprosiła uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w programie "Otwarta firma. Biznes przy tablicy". Projekt ten stworzył dla szkół możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia, przygotowujące uczniów do świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej i wejścia na rynek pracy, dla przedsiębiorców natomiast była to wspaniała okazja do promocji swojej działalności oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym.
W ramach wydarzenia gościliśmy w naszej szkole pana Radosława Gruźlewskiego - właściciela Kliniki Stomatologicznej Aldent w Chełmży, panią Jolantę Maciejewską - z firmy Lody z rolniczej zagrody z Kończewic, panią Barbarę Wicherską - właścicielkę chełmżyńskiej kwiaciarni, panią Izabelę Różańską z hotelu Gotyk w Toruniu oraz pana Artura Marszałkowskiego - z pracowni programistycznej SilverCode. Nasi goście opowiedzieli młodzieży o plusach i minusach prowadzenia własnej działalności gospodarczej, o ryzyku związanym z uruchamianiem swojej firmy, o prawach i obowiązkach pracodawców i pracowników. Poruszyli również kwestie etyki w biznesie oraz promowania swoich produktów. Opowiedzieli także o sposobach pozyskania środków finansowych na rozwój firmy. Wszystkie spotkania były bardzo ciekawe i pouczające.

zobacz zdjęcia - Światowy Tydzień Przedsiębiorczości...>>>