Akcja oczami Szymona Pileckiego – ucznia klasy I SP
Napisane przez admin on 28-12-2016 09:20 | 354 czytań
Akcja oczami Szymona Pileckiego – ucznia klasy I SPBezkarnie ograniczono ich prawa, ponieważ byli odważni i potrafili przeciwstawić się władzy w wielu sprawach. Poprzez swoje działania próbowali zapobiec katastrofom, korupcji czy krzywdzeniu ich bliźnich.
Przedstawicielki Amnesty International przedstawiły nam trudne historie tych ludzi i konsekwencje, jakie przyniosły im ich działania. Kiedy to usłyszałem, poczułem się zobowiązany do tego, żeby im pomóc. Było mi bardzo przykro, kiedy usłyszałem jaka krzywda spotkała tych ludzi. Byłem pełen zapału i gotowy do działania, dlatego od razu zabrałem się do pisania listów. Takimi działaniami jak banalne napisanie listu możemy uratować życie prześladowanym. Jeżeli im nie pomożemy, mogą zginąć w więzieniach. Czuję się wręcz zmuszony, żeby zachęcić innych do uczestnictwa w tej akcji. Robiąc tak niewiele, możemy bardzo pomóc tym ludziom. To, że wyznają inną niż my religię, są innej narodowości, mówią innym językiem, a ich kultura jest inna niż nasza, nie jest ważne, bo człowiek to człowiek, każdy jest równy i powinien być traktowany zgodnie z prawem. Będę wspierał działania Amnesty International i bardzo zachęcam do tego innych, bo to mały gest, ale w wielkiej sprawie!