72. rocznica wywózki Chełmżan na Sybir
Napisane przez admin on 01-03-2017 16:17 | 314 czytań
72. rocznica wywózki Chełmżan na SybirW tym roku miała miejsce 72. rocznica wywózki Chełmżan na Sybir. Młodzież naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w tych uroczystościach. Uczestniczyli w niej również przedstawiciele innych szkół. Pierwsza część uroczystości odbyła się w Bazylice Świętej Trójcy, gdzie odprawiona została msza święta w intencji Sybiraków. Następnie uczestnicy obchodów udali się pod tablicę upamiętniającą wywózkę Chełmżan. Tam wysłuchali słów spisanych przez pana Lecha Masłowskiego, ostatniego żyjącego uczestnika wydarzeń sprzed 72 lat. Nie mógł on przybyć na uroczystości z powodu stanu zdrowia i podeszłego wieku. Głos zabrał też burmistrz miasta Chełmży. Na koniec uroczystości pod tablicą pamiątkową złożono wieńce i zapalono znicze. Chętni mogli udać się do Biblioteki Publicznej im. Juliana Prejsa na wystawę „Golgota Wschodu”.