Napisane przez admin on 28-03-2017 19:23 | 309 czytań
"Drzwi Otwarte" pod hasłem „Pierwszy Dzień Wiosny na Wydziale Nauk Humanistycznych”  klasy 1 SpNa początku poszliśmy na wykład pt. „Dozwolony użytek – czyli na co pozwala prawo autorskie i dlaczego na tak wiele?”. Pani dr Hab. Wanda Cieszewska wytłumaczyła nam czym jest dozwolony użytek i prawo autorskie. „Dozwolony użytek” umożliwia nam, korzystanie na własne potrzeby z rozpowszechnionych chronionych utworów. Rozciąga się on także na osoby pozostające z nami w relacjach rodzinnych i towarzyskich. Pani Wanda Cieszewska podała wiele ciekawych informacji, które możemy wykorzystywać na co dzień posługując się komórką czy internetem. Nie wiemy czy wiecie, że tylko osoba, która robi zdjęcia kolegom czy koleżankom ma prawo wstawić je na stronę internetową.
Następnie poszliśmy na warsztaty do pana dr hab. Marcina Hlebionka pt. „Pieczęcie, pieczątki i stemple – kiedyś i dziś”. Dowiedzieliśmy się jak zmieniała się forma i funkcja pieczątek. Mogliśmy samodzielnie wykonać odciski średniowiecznym i nowożytnym typariuszem. Wszyscy przez chwilę przenieśli się w czasy średniowiecza, pisali dokumenty językiem epoki i je pieczętowali.
Na koniec wybraliśmy się na pokaz mody pt. „Moda w obliczu śmierci”. Pokaz ten został przygotowany przez panią dr hab. Małgorzatę Grupę prof. UMK, studentów i doktorantów archeologii.
Być może za dwa lata niektórzy z nas ponownie trafią na Wydział Nauk Historycznych UMK, ale już jako studenci.

zobacz zdjęcia - "Drzwi Otwarte" pod hasłem „Pierwszy Dzień Wiosny na Wydziale Nauk Humanistycznych” klasy 1 Sp..>>>