Pierwszoklasiści nadal odnoszą sukcesy
Napisane przez admin on 28-03-2017 19:48 | 316 czytań
Pierwszoklasiści  nadal odnoszą sukcesyNajwięcej na Pomorzu i w Małopolsce. 37 zawodników i ich opiekunów zostało zaproszonych do Czerska na II i III etap. Odbędzie się on w czwartek 20 kwietnia, a rozstrzygnięcie Olimpiady nazajutrz 21 kwietnia.
Drugi etap obejmuje pytania z geografii historycznej i historii sztuki. Do III etapu zakwalifikowanych zostanie 20-22 najlepszych zawodników z II etapu. Listę imienną uczestników finału ustali jury w wyniku postępowania kwalifikacyjnego, opartego wyłącznie na wynikach zadań z II etapu. Uczestnicy ci kwalifikując się do etapu III zyskują status finalistów Olimpiady.
Na III etap składa się pisemna interpretacja wskazanych tekstów źródłowych. Osoby, które osiągną najlepszy wynik w III etapie zostaną zakwalifikowane do ustnego egzaminu by walczyć o indeksy na Uniwersytecie Gdańskim. Zawodnicy ci w liczbie 7 otrzymają status laureata Olimpiady Mediewistycznej.