„Te wspaniałe kobiety…” - wspólne czytanie przedszkolaków i licealistów
Napisane przez admin on 20-04-2017 12:07 | 406 czytań
„Te wspaniałe kobiety…”  -  wspólne czytanie przedszkolaków i  licealistów29 marca 2017 r. w auli szkoły odbyło się kolejne wspólne czytanie. Jego celem było ukazanie sylwetek polskich kobiet, które wsławiły się bohaterstwem, odkryciami naukowymi lub niepowtarzalną twórczością literacką. Czytane teksty prezentowały codzienne życie wybranych postaci, ich problemy, historie miłosne, radości i smutki. Wśród wybranych kobiet znalazły się: Marysieńka Sobieska, Delfina Potocka, Maria Wereszczakówna, Maria Kalergis, Maria Skłodowska-Curie, Hanka Ordonówna, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Zofia Kossak-Szczucka, Jadwiga Piłsudska-Jaraczewska.
Ciekawe informacje o tych wspaniałych postaciach prezentowali społeczności szkolnej uczniowie z klasy II B oraz osoby obecne w auli. Daniel i Mateusz z klasy II ZK zadbali o oprawę techniczną, aby wszyscy uczestnicy czytania byli dobrze słyszalni.
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że 29 marca na czytanie przyszła cała grupa przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Chełmży pod opieką pani Zofii Dembek i rodziców. 10 marca uczniowie z klasy II B LO wraz z opiekunami prezentowali dzieciom z przedszkoli wybrane bajki różnych autorów oraz wiersze Jana Brzechwy. Tym razem dzieci postanowiły poczytać starszym kolegom i czworo z nich zaprezentowało wybrane wiersze o kobietach. Mali goście wykazali się dużą odwagą, ponieważ zdecydowali się wystąpić przed dorosłą publicznością zgromadzoną w auli - młodzieżą i nauczycielami z naszej szkoły. Dzieci otrzymały gorące brawa za piękne czytanie i odwagę.

W maju organizatorki akcji planują czytanie w plenerze. Zapraszamy.

zobacz zdjęcia - „Te wspaniałe kobiety…” - wspólne czytanie przedszkolaków i licealistów..>>>