Lekcje z ZUS
Napisane przez admin on 20-04-2017 12:38 | 337 czytań
Lekcje z ZUS10 kwietnia gościliśmy w naszej szkole panią Annę Jurgielską, która przybliżyła uczniom naszej szkoły historię Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Młodzież z klas Isp, Iti, IIzs i IIzk obejrzała film pt. „80 lat historii, 80 lat rozwoju” ukazujący niezwykle ciekawą, a jednocześnie mało znaną historię tej instytucji. W drugiej części spotkania nasz gość przedstawił podstawowe obowiązki związane z zakładaniem i prowadzeniem własnej firmy. Pani Anna zaprezentowała w praktyce zasadę „jednego okienka”, która znacznie ułatwiła rejestrację własnego przedsiębiorstwa. Chętnie odpowiadała również na pytania uczniów dotyczące systemu emerytalnego, zasad korzystania z różnorodnych świadczeń socjalnych oraz zachęcała do interesowania się własną emeryturą już od momentu podjęcia pierwszej pracy.