Dzień Przedsiębiorczości...
Napisane przez admin on 23-05-2017 09:36 | 224 czytań
Dzień Przedsiębiorczości...Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość: odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy, zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu, doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową oraz zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą. Wydarzenie to objął swoim patronatem Prezydent RP Andrzej Duda. Uczniowie klasy I i II Liceum Ogólnokształcącego mogli sprawdzić się w roli sprzedawcy, informatyka, kwiaciarki, fryzjerki, budowlańca, pielęgniarki, urzędnika czy weterynarza. Zarówno praktykanci jak i ich opiekunowie byli bardzo zadowoleni z możliwości uczestnictwa w tego rodzaju inicjatywie. Dla uczniów była to doskonała okazja, aby zweryfikować swoje wyobrażenia o danym zawodzie, a dla opiekunów świetna szansa, aby dowiedzieć się jak ich zawód jest postrzegany przez młodych ludzi i przełamać ewentualne stereotypy związane z ich profesją.
W obecnej rzeczywistości dla każdego przedsiębiorcy najważniejsze jest jakiekolwiek, nawet minimalne doświadczenie zawodowe. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nie mają zbyt wielu okazji żeby je zdobyć, dlatego już dzisiaj zapraszam wszystkich chętnych do wykazania się inicjatywą i wzięcia udziału w przyszłorocznym „Dniu przedsiębiorczości”.