RODM w Toruniu...
Napisane przez admin on 24-11-2015 10:33 | 428 czytań
RODM w Toruniu...Konsultanci wzorem lat ubiegłych, goszczą w bieżącym roku szkolnym w murach naszego liceum z następującymi tematami:

1. Relacje polityczne między Polską a Federacją Rosyjską
2. Relacje polityczne między Polską a Niemcami
3. USA i Chiny-gra o dominację na Pacyfiku
4. Religia i religijność Europejczyków
5. Współczesne problemy Unii Europejskiej: nielegalne migracje
6. Współczesne problemy Unii Europejskiej: kryzys w Grecji
7. Polska polityka zagraniczna w Europie Środkowo-Wschodniej: najważniejsze problemy
8. Skuteczność ONZ w polityce globalnej

W latach ubiegłych nauczyciele szkół współpracujących z RODM byli zapraszani do Torunia na seminaria prowadzone przez ekspertów instytucji naukowych i rządowych naszego kraju. W bieżącym roku szkolnym oferta edukacyjna została rozszerzona o udział wybranych uczniów szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa we wspólnych spotkaniach w Toruniu. Zajęcia z uczniami prowadzili konsultanci Ośrodka i zaproszeni eksperci.

W trzech spotkaniach nasze liceum reprezentowało sześcioro uczniów: Aleksandra Drążkowska, Rozalia Krężel, Filip Grupa, Kamil Żywicki - kl. IIe, Bartosz Szymański, Bartosz Woliński - kl. IIIe.

Zajęcia prowadzone były metodami aktywizującymi pracę ucznia. Dla uczestniczących w tych zajęciach uczniów była wiec to okazja do współpracy w całkowicie nowych warunkach, zdobywanie nowych doświadczeń, okazja do porównania stanu wiedzy i stopnia aktywności.
Specjalistami, którzy poprowadzili spotkania byli: dr hab. Marek A. Cichocki (Uniwersytet Warszawski i Centrum Europejskie Natolin, doradca prezydenta RP), red. Maria Przełomiec (TVP Info: redaktor program Studio Wschód, zagraniczny korespondent BBC), mec. Jacek Bartosiak (Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, ekspert ds. bespieczenstwa narodowego, były doradca prezydenta RP).
Zainteresowanie seminariami wyraziły środki masowego przekazu. Relacje z nich ukazane będą niebawem w toruńskiej TV, a artykuł zawierający wywiady z jego uczestnikami ( także i z nami) ukażą się na facebook’u i w piśmie ‘’Poza Toruń” .
Uczniowie i piszący te słowa dziękują Dyrekcji i Starostwu Powiatowemu za możliwość kontynuacji tej pożytecznej formy rozwijania zainteresowań tak uczniów, jak nauczycieli.