Apel
Napisane przez admin on 26-09-2017 14:09 | 355 czytań
ApelTym co łączy wszystkich jest duch miejsca – naszego rodzinnego miasta i szkoły.

Kpt. ż. w. inż. Włodzimierz Grycner – nasz absolwent - w swej książce pt. „Życie marynarskie” poświęcił kilkadziesiąt pierwszych stron historii naszego miasta i szkoły. W podsumowaniu podkreślił, że olbrzymi wpływ na jego osobowość wywarły, obok atmosfery rodzinnego domu, tak charakterystyczne dla miasta katedra i szkoła. Pierwsza dała mu kręgosłup moralny, druga zaś - solidne wykształcenie.

Tuż przed minionymi wakacjami, podczas jednej z rozmów nauczycieli, ktoś zaproponował, aby podjąć próbę sporządzenia biogramów absolwentów. Niewiele szkół w naszym regionie, a nawet w Polsce, może być dumnych z takich postaci, jakimi są nasi absolwenci, np. bł. Ks. Stefan Wincenty Frelichowski, czy kpt. Mieczysław Szczepański – cichociemny. Obok tych wspaniałych bohaterów są wśród nich ludzie polskiej nauki, życia gospodarczego, polskiej kultury, wyżsi oficerowie Wojska Polskiego, generałowie. Są zapewne ludzie, którzy osiągnęli osobisty sukces w wielu dziedzinach, ale nie o wszystkich z nich wiemy. Są też Ci najmłodsi, którzy całkiem niedawno ukończyli szkołę i budują swe dorosłe życie w kraju i za granicą. Pragnę do nich wszystkich dotrzeć.

Jako nauczyciel historii i jednocześnie absolwent szkoły, podjąłem się próby realizacji tego pomysłu. Proszę o pomoc wszystkich, którzy mogliby pomóc w dotarciu do naszych Absolwentów. Chciałbym prosić wszystkich czytających ten apel, ich rodziny i znajomych, mieszkańców miasta, uczniów i internautów o kontakt.

Z góry dziękuję i podaję poniżej swój adres internetowy:

ryszard.imiela@gmail.com

oraz adres korespondencyjny: