Języki...
Napisane przez admin on 18-10-2017 10:29 | 265 czytań
Języki...26 września na tablicy szkolnej pojawiła się okolicznościowa gazetka oraz ogłoszony został konkurs językowy. Składał się on z dwóch etapów. W pierwszej turze uczniowie pisali dyktando: w liceum ogólnokształcącym i technikum z języka angielskiego,
w zasadniczej szkole zawodowej z języka niemieckiego. Do etapu drugiego zakwalifikowali się uczniowie z najlepszymi wynikami. Były to następujące osoby: Dawid Demski (Isp), Kacper Kajtek (Iti), Antonina Mieloch (Itż), Olga Śmiglewska (Iks), Mikołaj Poznański (IIsp), Daniel Kiciński (IIti), Kamil Majerowski (IItż), Klaudia Machtylska (IIzk), Tomasz Dąbrowski (IIIa), Natalia Zając (IIIb), Patrycja Kierzkowska (IIIzs), Kinga Ratajczak (IIIzs), Arkadiusz Nogalski (IIIzk) oraz Mateusz Furmanek (IIIzk). W drugiej turze uczniowie musieli poradzić sobie z łamańcami językowymi oraz zagadkami logicznymi sformułowanymi w języku obcym. Ostatecznie w kategorii język angielski zwyciężyli: I miejsce - Antonina Mieloch, II miejsce - Kacper Kajtek, III miejsce - Daniel Kiciński, w kategorii język niemiecki: I miejsce - Arkadiusz Nogalski, II miejsce - Patrycja Kierzkowska, III miejsce - Kinga Ratajczak. Laureaci otrzymali od organizatorów drobne upominki, które mają pomóc w dalszych zmaganiach z językami obcymi.
Wszystkim bardzo serdecznie gratuluję i zachęcam do doskonalenia swoich umiejętności w zakresie posługiwania się językami obcymi bowiem jak powiedział znany włoski reżyser i scenarzysta Federico Fellini "Inny język to inna wizja życia".