IV Szkolne Dni Dobrego Chleba
Napisane przez admin on 08-11-2017 08:16 | 307 czytań
IV Szkolne Dni Dobrego ChlebaDla mnie jako nauczyciela i wychowawcy była to niezwykła okazja do obserwacji postaw uczniów, którzy nie tylko żywo angażowali się w organizację tego święta, którego pomysłodawczynią i organizatorem jest Pani Beata Szczechowska – Szarleja. Po raz pierwszy od kilku lat bowiem, zauważyłem w młodzieży klas Szkoły Branżowej, rodzący się ogromny szacunek do chleba. Tego dnia, podczas pogadanki na zajęciach języka polskiego dostrzegłem pośród uczniowskiej gromady jakiś podniosły nastrój i ciekawe spostrzeżenia dotyczące chleba, jego znaczenia w życiu człowieka, symboliki, a także szacunku, z jakim od zawsze nasi przodkowie darzyli każdy, nawet najmniejszy jego okruszek. To niezwykle budujące, że impreza szkolna wpisana w kalendarium od czterech lat, jest nie tylko okazją do posilenia ciała (można było bowiem naprawdę najeść się do syta), ale przede wszystkim zaczyna ona także - i jest to bezwzględnie jej wartość dodana – pełnić walory edukacyjne. W dobie coraz częściej pojawiającego się braku szacunku do chleba, wyrzucania go na śmietniki, uczniowie ZSP odkrywają na nowo jego wartość. Uświadamiają sobie, że jest to nie tylko owoc pracy wielu ludzkich rąk, ale przede wszystkim dobrodziejstwo, które przecież być może – nie musi.

Zobacz zdjęcia z IV Szkolnych Dni Dobrego Chleba...>>>