Byliśmy w centrum trwającej kampanii buraczanej w chełmżyńskiej cukrowni !
Napisane przez admin on 20-12-2017 10:10 | 334 czytań
Byliśmy w centrum trwającej kampanii buraczanej w chełmżyńskiej cukrowni !Uczniowie z klas pierwszych technikum gastronomicznego i informatycznego oraz szkoły branżowej I stopnia wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych zwiedzili jeden z największych nowoczesnych zakładów przemysłu spożywczego w naszym regionie.
Program wycieczki obejmował poznanie wszystkich etapów produkcji cukru, poczynając od buraka, który wjechał na plac, aż do wysyłki cukru. Niespodzianką dla nas było spotkanie naszych uczniów, odbywających praktyczną naukę zawodu w cukrowni - przyszłych elektryków, automatyków, którzy siedząc przed monitorami komputerów w centralnej sterowni, z wielką pasją i dumą opowiadali o tym, jak należy pilnować parametrów produkcji, aby uzyskać cukier o najwyższej jakości.
Na zakończenie wizyty w cukrowni czekał na nas słodki poczęstunek, konkursy oraz liczne nagrody.
Wszyscy bardzo zmęczeni, ale jednocześnie bardzo zadowoleni ze spotkania w kręgu „słodkiej rodziny” z żalem opuścili mury bardzo gościnnej chełmżyńskiej cukrowni.

Zobacz zdjęcia - Byliśmy w centrum trwającej kampanii buraczanej w chełmżyńskiej cukrowni...>>>