Głos należy do Ciebie...
Napisane przez admin on 03-12-2015 17:06 | 344 czytań
Głos należy do Ciebie...Członkowie samorządu uczniowskiego naszej szkoły mieli okazję wysłuchania wystąpień: Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty p. Jolanty Metkowskiej, Prezydenta Grudziądza p. Roberta Malinowskiego oraz przedstawiciela Centrum Edukacji Obywatelskiej. Młodzież uczestniczyła również w spotkaniach panelowych:

1. Samorząd czy Samozarząd – szkolna rzeczywistość samorządu uczniowskiego – lider: Młodzieżowa Rada Miejska w Grudziądzu
2. Wespół w zespół – mediacje rówieśnicze – lider: mec. Agnieszka Regel-Brajsa
3. Na początku było … harcerstwo – praca oparta na wartościach – lider: Dorota Lichnerowicz
4. Ten Obcy (?) – młodzież fundamentem nowoczesnego społeczeństwa obywatelskiego

Na zakończenie młodzież miała zaszczyt wziąć udział w wykładzie, a następnie dyskusji z sędzią Anną Marią Wesołowską nt. „Odpowiedzialność obywatelska miarą dojrzałości młodego człowieka”. Edukacja obywatelska, wychowanie i przygotowywanie do życia społecznego, w tym pełnienia różnych ról społecznych, w tak zdynamizowanej rzeczywistości, staje się zadaniem priorytetowym.