Nawiązanie współpracy
Napisane przez admin on 15-03-2018 08:26 | 275 czytań
Nawiązanie współpracyWśród zaproszonych gości znaleźli się też dr hab. Krzysztof Kopiński, studentki UMK. Warto zauważyć, że obaj Panowie są absolwentami Liceum Ogólnokształcącego w Chełmży, o czym z dumą mówili podczas swoich wystąpień.

Spotkanie było okazją do zaprezentowania szczególnych osiągnięć uczniów naszej szkoły, rozwijających swoje pasje i zainteresowania pod skrzydłami pani Zofii Wojtalik i pana Ryszarda Imieli oraz zapoznania się z ofertą Wydziału Nauk Historycznych UMK.

Uzdolnieni artystycznie koleżanki i koledzy pod kierunkiem pani Beaty Szczechowskiej-Szarlei wprowadzili nas w refleksyjny nastrój poezją i fragmentem wspomnień Stefana Łukomskiego „Chełmża jeden rok w niewoli Rossbacha od 28 stycznia 1919 do 20 stycznia 1920”. W ten sposób zainaugurowaliśmy obchody 100-lecia odzyskania niepodległości w naszej szkole.

Zobacz zdjęcia - Nawiązanie współpracy z Instytutem Historii i Archiwistyki UMK w Toruniu...>>>