„Skills for life-Medgidia”
Napisane przez admin on 22-03-2018 14:06 | 366 czytań
„Skills for life-Medgidia”We wtorek dzień zaczęliśmy od bezpieczeństwa w Internecie. W grupach tworzyliśmy plakaty o zagrożeniach, które możemy napotkać w sieci. Po przerwie na lunch przygotowywaliśmy swoje profile na platformie Europass, które były nam potrzebne do symulacji rozmowy kwalifikacyjnej. Po południu zwiedzaliśmy lokalną fabrykę cementu w Medgidii.
W środę próbowaliśmy swoich sił w teście ECDL (Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych). Potem odbyła się wspomniana rozmowa kwalifikacyjna. Mieliśmy do wyboru stanowisko testera gier, menagera ds. marketingu i designera w firmie Kinder, a także informatyka w Apple. Podjęliśmy wyzwanie i stawiliśmy czoła naszej pierwszej rozmowie o pracę. Większość z nas dostała się na wymarzone, fikcyjne stanowisko.
Następnego dnia rano wyruszyliśmy do Cernejvody, by zobaczyć elektrownię jądrową, która zrobiła na nas wielkie wrażenie. O 19.00 odbyła się pożegnalna kolacja wraz z wręczeniem certyfikatów. Miło spędziliśmy ostatni wieczór razem.
W piątek wczesnym rankiem jechaliśmy na lotnisko, by wrócić do Polski.
Cieszymy, że mieliśmy okazję uczestniczyć w tym projekcie. Na pewno wykorzystamy umiejętności nabyte podczas tego spotkania. Nigdy nie zapomnimy o ludziach, których tam poznaliśmy. Mamy nadzieję, że przyjaźnie tam zawarte przetrwają próbę czasu. Chcemy podziękować Dyrekcji Szkoły oraz Paniom Irenie Szydłowskiej oraz Lucynie Słowińskiej za wsparcie i poświęcony czas.