Wycieczka zawodowa
Napisane przez admin on 26-11-2018 16:27 | 49 czytań
Wycieczka zawodowa

Widzieliśmy między innymi halę produkcyjną, narzędziownię, różnego rodzaju magazyny, hale, w których lakieruje się lub metalizuje próżniowo wyroby gotowe, a także miejsca gdzie są one pakowane i przygotowywane do wysyłki. Na przyszłych logistykach największe wrażenie zrobił ogromny, sterowany komputerowo, w pełni zautomatyzowany magazyn. Pierwszoklasiści z grupy informatycznej natomiast z pewnością odnaleźliby się w działach związanych z programowaniem i sterowaniem maszyn produkcyjnych. Kierownik magazynu, który pełni rolę naszego przewodnika po zakładzie, zapewniał że miejsc pracy nie brakuje. Firma rozwija się bardzo prężnie i cały czas inwestuje w najnowsze rozwiązania techniczne, a co się z tym wiąże ciągle potrzebuje nowych rąk do pracy.
Myślę, że taka wycieczka jest dla wszystkich bardzo cennym doświadczeniem. Uczniowie mogą na żywo obserwować to, o czym na co dzień uczą się w szkolnych ławkach.