Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia...
Napisane przez admin on 13-01-2016 11:04 | 366 czytań
Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia...Uwagę słuchaczy szczególnie zaintrygowało zdanie „marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia”. Prelegentka opowiedziała w jaki sposób działa ludzka psychika i zdradziła kilka sekretów na dobrą motywację. Mówiła także o tym jak wielką rolę w życiu odgrywają dobre nawyki, takie jak np. ścielenie łóżka, pora pakowania plecaka do szkoły, jedzenie śniadania. Zwróciła także uwagę na temat sposobów efektywnego zarządzania czasem, akcentując fakt, że każdy ma swój rozkład aktywności w trakcie doby. Uczniowie dowiedzili się czym jest i na czym polega prawo Parkinsona, matryca Eisenhowera. Na koniec spotkania prowadząca spotkanie poradziła, by słuchacze spróbowali kierować się tymi zasadami. Natomiast potrzebę wykonania czynności traktować jako chęć, a nie jako przymus, bo to sprawia zwiększenie efektywności wykonywanych przez ludzi działań.