Czym jest Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu?
Napisane przez admin on 21-02-2016 11:25 | 410 czytań
Czym jest Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu?Akademia polega na prowadzeniu w szkołach ponadgimnazjalnych cyklu całodniowych innowacyjnych symulacji oraz zajęć typu case study poświęconych polskiemu systemowi parlamentarnemu (gra parlamentarna wzorowana na nowoczesnych symulacjach RPG) i systemowi samorządowemu (symulacje pracy gminy, samorządowe studia przypadków, spotkanie z przedstawicielem rady gminy) oraz zakłada zrealizowanie z uczniami projektu społecznego w myśl nowoczesnego patriotyzmu. Akademia wyrasta zatem z naszej pasji do politologii, nauk społecznych oraz działalności obywatelskiej, którą chcemy dzielić się z Wami. Drugą inspiracją jest przekonanie, że najlepiej uczyć „Wiedzy o społeczeństwie” poznając rzeczywiste mechanizmy rządzące życiem publicznym. Dlatego każde zajęcia opierają się na specjalnie przygotowanym przez nas scenariuszu, który pozwoli nie tylko poznać teorię, ale przede wszystkim zrozumieć praktykę. Dzięki Akademii uczniowie rozwiną świadomość obywatelską, ale przede wszystkim mają stać się nowoczesnymi patriotami, którzy wolą działać dla innych, niż pielęgnować „kult CV”.
W miniony czwartek odbyły się pierwsze zajęcia. Uczniowie drugiej klasy europejskiej drogą gier i symulacji uczyli się powoływać rząd, wchodzić w koalicje parlamentarne, opracowywać strategię opracowywania budżetu państwa i rozpoznawać znaczenie w wydarzeniach politycznych roli środków masowego przekazu.

zobacz zdjęcia - Czym jest Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu?...>>>