Projekt „Spełnimy Twoje zawodowe marzenia”
Napisane przez admin on 13-06-2018 08:00 | 220 czytań
Projekt „Spełnimy Twoje zawodowe marzenia”W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chełmży uroczyście inaugurowano Projekt finansowany z funduszy UE na lata 2018-2020 „Spełnimy Twoje zawodowe marzenia”. Jego celem jest umożliwienie zdobycia nowych wiedzy i umiejętności zawodowych przez osoby dorosłe z Powiatu Toruńskiego. Dla każdego uczestnika zaplanowano nieodpłatne wsparcie w formie doradztwa edukacyjno-zawodowego i na tej podstawie odpowiednio dobranego, w zależności od zainteresowań i predyspozycji uczestnika, kursu. W taki sposób uczestnik może zostać skierowany np. na kurs kosmetyczny, stylizacji paznokci, spawania, wózków widłowych i wiele innych. Projekt jest skierowany do osób, które mają 18-65 lat, mieszkają, uczą się lub pracują na terenie Powiatu Toruńskiego, mają co najwyżej średnie wykształcenie (w tym studenci) lub dowolne wykształcenie i ukończone 50 lat oraz nie prowadzą działalności gospodarczej.
XVIII Regionalny Dzień Sportu
Napisane przez admin on 07-06-2018 16:01 | 70 czytań
XVIII Regionalny Dzień Sportu
UWAGA !

W dniu 08.06.2018 r. w godzinach od 09:00 do 13:00 na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chełmży obędzie się Dzień Sportu.
Koło historyczne
Napisane przez admin on 07-06-2018 07:58 | 111 czytań
Koło historyczneautor: Ryszard Imiela

W środę, 30 maja, grupa uczniów z koła historycznego w ramach zajęć z cyklu poświęconego archiwom, zwiedzała Archiwum Filmoteki Narodowej w Warszawie. Celem naszego wyjazdu było zapoznanie się z zasadami funkcjonowania i gromadzenia zbiorów audiowizualnych. Uczniowie po zapoznaniu się z tradycyjnymi archiwami dokumentów pisanych, mogli się przekonać, że istnieją także archiwa szczególne. Do nich należy Archiwum FINA. Po kilkutygodniowych staraniach o możliwość odwiedzin, otrzymaliśmy zaproszenie. Zwiedziliśmy pracownie konserwacji taśmy filmowej, w których zapoznaliśmy się z warunkami prac konserwatorskich, gdzie bezpośrednio uczestniczyliśmy w żmudnym procesie przywracania zniszczonych filmów do projekcji.
Deklaracja na 100-lecie odzyskania niepodległości w naszej szkole
Napisane przez admin on 04-06-2018 16:35 | 105 czytań
Deklaracja na 100-lecie odzyskania niepodległości w naszej szkoleautor: Katarzyna Komakowska

14 maja 2018 r. na placu przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu miała miejsce inauguracja regionalnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości połączona
z uroczystą sesją sejmiku województwa oraz Forum Samorządowym. Podczas uroczystości rozpoczęto również akcję zbierania podpisów pod deklaracją na stulecie niepodległości.
Erasmus+ znowu w akcji
Napisane przez admin on 28-05-2018 16:40 | 204 czytań
Erasmus+ znowu w akcjiautor: Irena Szydłowska

Głównym celem projektu "Skills for life" realizowanego w ramach programu Erasmus+ jest rozwijanie potencjału uczniów poprzez realizację działań polegających na ponadnarodowej mobilności. W projekcie biorą udział szkoły z Rumunii, Francji, Niemiec oraz Polski.
7 klasa podstawówki
Napisane przez admin on 24-05-2018 12:05 | 147 czytań
7 klasa podstawówkiautor: Daria Plewa - klasa 1TI

Kolejni gości w naszej szkole. Tym razem odwiedzili nas uczniowie 7 klasy Szkoły Podstawowej w Sławkowie. Uczniowie wraz z wychowawcą klasy, panią Hanną Masłowską, zwiedzili szkołę, poznali klasopracownie, gabinety terapeutyczne oraz zaplecze sportowe.
Sekretariat dla słuchaczy
Napisane przez admin on 24-05-2018 11:18 | 59 czytań
Sekretariat dla słuchaczy
UWAGA !

W dniu 26.05.2018 r. (sobota) czynny będzie sekretariat dla słuchaczy szkół dla dorosłych w godz. od 11:00 do 13:00.
Szkoła Policealna
Napisane przez admin on 18-05-2018 13:09 | 83 czytań
Szkoła PolicealnaSzkoła Policealna w Chełmży rozpoczyna nabór na następujące kierunki: technik usług kosmetycznych (2 lata), opiekunka środowiskowa (1 rok), asystent osoby niepełnosprawnej (2 lata) , opiekun osoby starszej (2 lata), opiekunka dziecięca (2 lata). Nauka w szkole jest bezpłatna. Podania można składać od 30 maja do 4 lipca 2018 roku w sekretariacie szkoły.

VII Wojewódzka Olimpiada Obrony Cywilnej
Napisane przez admin on 14-05-2018 16:37 | 78 czytań
VII Wojewódzka Olimpiada Obrony Cywilnej10 maja 2018 uczennice: Angelika Affelt, Anna Banaszek, Maja Królik oraz Daria Plewa reprezentowały Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w VII Wojewódzkiej Olimpiadzie Obrony Cywilnej. Zawody odbyły się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Toruniu.
Uczennica klasy III ZK - Angelika Affelt - zajęła II miejsce w konkursie indywidualnym. W nagrodę Angelika otrzymała plecak.
W zawodach grupowych uczennice wywalczyły II miejsce.
Projekt „Szkoła otwarta”
Napisane przez admin on 04-05-2018 09:30 | 130 czytań
Projekt „Szkoła otwarta”autor: Róża Kowalska

W marcu i kwietniu odbyły się dwa spotkania młodzieży z ZSP w Chełmży oraz zaprzyjaźnionego OSW Nr 2 im. gen. Stanisława Maczka w Bydgoszczy.
Spotkanie marcowe odbyło się w Chełmży. W jego trakcie mieliśmy okazję zapoznać się z historią naszego miasta, którego początki sięgają aż do pierwszej połowy XIII wieku. Obejrzeliśmy też film pt. „Wzgórze nad miastem” w reżyserii Marcia Łaukajtysa, na podstawie powieści Kazimierza Trybulskiego o takim samym tytule. W role historycznych postaci średniowiecznej Chełmży wcielili się m.in. mieszkańcy miasta.