Instytut Historii UMK
Napisane przez admin on 29-10-2018 11:09 | 187 czytań
Instytut Historii UMKautor: Ryszard Imiela

W ubiegłym roku nasza szkoła nawiązała współpracę z Instytutem Historii UMK. Jednym z owoców tej współpracy był szeroki udział uczniów w „drzwiach otwartych” uniwersytetu. Uczniowie koła historycznego klas młodszych brali udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników naukowych Instytutu Archeologii. Obustronne zainteresowanie kontaktami, doprowadziło dzięki uprzejmości P. dr Ingi Głuszek do kolejnych spotkań w roku bieżącym. Naukowcy opracowali plan cyklicznych zajęć. Odbywają się one dwa razy w miesiącu w Instytucie. Każde spotkanie składa się z dwóch części – wykładu i praktycznej.
„Niewidzialny Dom”
Napisane przez admin on 29-10-2018 10:37 | 203 czytań
„Niewidzialny Dom”autor: Lucyna Słowińska

„...nie każdy, którego oczy są zamknięte śni …nie każdy kto ma oczy otwarte widzi”
(Anthony de Mello)

Poczuj i zrozum” to motto miejsca, które odwiedzili uczniowie klasy 2 TŻ wraz z opiekunem, p. Lucyną Słowińską. Jest to miejsce niezwykłe, otwiera umysł, wzrusza serce, zaspokaja ciekawość. Rozwija zdolności patrzenia na świat w inny niż dotąd sposób. Można w nim zobaczyć dużo więcej niż się wydaje.
„Dary jesieni” dla mieszkańców Chełmży
Napisane przez admin on 15-10-2018 11:56 | 323 czytań
„Dary jesieni” dla mieszkańców Chełmżyautor: Krystyna Soliwodzka

6 października w sobotę uczniowie i nauczyciele naszej szkoły dzielili się z mieszkańcami Chełmży jesiennymi smakołykami przygotowanymi przez młodzież kształcącą się w zawodach gastronomicznych w szkolnej pracowni.
Przechodnie mogli spróbować przepysznego gorącego kremu z dyni, wspaniałych rogalików z powidłami śliwkowymi, swojskiego chleba, soku z pigwy i zakwasów z buraków.
Napisane przez admin on 05-10-2018 12:01 | 97 czytań
UWAGA !

Od 08.10.2018 r. (poniedziałek) obowiązywać będzie nowy plan lekcji, który zamieszczony jest już na stronie szkoły.
Plan zajęć dla SP dla Dorosłych
Napisane przez admin on 03-10-2018 08:19 | 99 czytań
Plan zajęć dla SP dla Dorosłych
UWAGA!

Plan zajęć - Szkoła Policealna dla Dorosłych w Chełmży - rok szkolny 2018/2019 - sem. I

Plan zajęć - Technikum Usług Kosmetycznych
Sekretariat dla słuchaczy
Napisane przez admin on 21-09-2018 12:03 | 107 czytań
Sekretariat dla słuchaczy
UWAGA !

W dniu 22.09.2018 r. (sobota) czynny będzie sekretariat dla słuchaczy szkół dla dorosłych w godz. od 10:00 do 12:00.
Plan zajęć dla LOD
Napisane przez admin on 17-09-2018 17:36 | 119 czytań
Plan zajęć dla LOD
UWAGA!

Plan zajęć dla Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w roku szkolnym 2018/2019 - III sem., V sem.

Plan zajęć - dla LOD - semestr 3

Plan zajęć - dla LOD - semestr 5
Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza” – nowe stypendium!
Napisane przez admin on 12-09-2018 09:18 | 431 czytań
Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza” – nowe stypendium!Celem wsparcia stypendialnego jest zwiększenie szans rozwoju zawodowego uczniów uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych uczących się w szkołach zawodowych w województwie kujawsko-pomorskim.
Szkołami zawodowymi” w rozumieniu niniejszego regulaminu są szkoły. trzyletnie zasadnicze szkoły zawodowe oraz czteroletnie technikum z wyłączeniem szkół dla dorosłych, a także od roku szkolnego 2017/2018 również szkoły branżowe I stopnia.
Stypendium przyznawane jest na okres 10 miesięcy danego roku szkolnego, a jego wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej.
„Humaniści na start!”- nowe stypendium!
Napisane przez admin on 12-09-2018 09:13 | 379 czytań
„Humaniści na start!”- nowe stypendium!autor: Anna Borowicz

Celem wsparcia stypendialnego jest zwiększenie szans rozwoju edukacyjnego uczniów uzdolnionych w zakresie co najmniej jednego spośród nauczanych przedmiotów humanistycznych.
„Prymus Pomorza i Kujaw”- nowe stypendia
Napisane przez admin on 10-09-2018 11:00 | 438 czytań
„Prymus Pomorza i Kujaw”- nowe stypendiaautor: Anna Borowicz

Celem wsparcia stypendialnego jest zwiększenie szans rozwoju edukacyjnego uczniów uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki lub przedsiębiorczości uczących się w województwie kujawsko-pomorskim.
Stypendium jest przyznawane na okres 10 miesięcy danego roku szkolnego, a jego wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej uwzględniającej sumę punktów uzyskanych z kryteriów punktowanych oraz dodatkowych kryteriów różnicujących przy tej samej liczbie uzyskanych punktów.
Relaks w zielonej oazie
Napisane przez admin on 08-09-2018 10:33 | 431 czytań
Relaks w zielonej  oazieautor: Anna Borowicz

Relaks w zielonej oazie” to projekt, który zrealizowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży. Jego uroczyste otwarcie odbyło się 3 września 2018 r. podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Na terenie boiska zostały umieszczone stoły piknikowe oraz donice z roślinami. Projekt udało się wdrożyć dzięki funduszom pozyskanym w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego oraz poparciu lokalnej społeczności.